Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy odpowiedzialny jest za wiązanie wody. Substancja HA to nie sztuczny twór laboratoryjny a naturalnie występujący w każdym ludzkim organizmie polisacharyd, który wykazuje doskonałą chłonność.

To właśnie dlatego kwas hialuronowy jest dzisiaj wykorzystywany przy zabiegach medycyny estetycznej a odwiedzający gabinety dermatologiczne zachwalają go na każdym kroku. Pod względem pielęgnacyjnym i kosmetycznym kwas hialuronowy został hucznie okrzyknięty eliksirem młodości i rzeczywiście jest w tym sporo prawdy.

Zalety kwasy hialuronowego

Kwas hialuronowy jest substancją całkowicie naturalną. Ponieważ występuje w każdym organizmie ludzkim nie powoduje praktycznie żadnych powikłań, nie występują po jest wykorzystaniu obrzęki, zaczerwienienia ani alergia. Właśnie dlatego może być bezpiecznie stosowany prawie na wszystkich partiach ciała – oczywiście najczęściej stosuje się go w ramach zabiegów upiększających twarz.

Kwas hialuronowy ze względu na swoją skuteczność a przy tym pełne bezpieczeństwo określany jest cudownym zamiennikiem skalpela. Efekty zabiegów z jego wykorzystaniem są prawie identyczne jak te uzyskiwane podczas operacji plastycznych.

Cieszy również cena i nieinwazyjność. Nadal zabiegi są dużo tańsze od tradycyjnych operacji plastycznych. Co więcej, użycie kwasu hialuronowego jest praktycznie bezbolesne, u osób z niskim progiem bólu stosuje się jedynie żel znieczulający do smarowania miejscowego.

Atutem jest też fakt, iż zabiegi z kwasem hialuronowym można powtarzać co jakiś czas bez jakiegokolwiek uszczerbku na zdrowiu czy wyglądzie.

Do czego stosuje się ?

Kwas hialuronowy ma szerokie zastosowanie. Odkryto go już lata temu jednak początkowo wykorzystywali go jedynie medycy zwalczające różne choroby. Okazało się, że kwas ten jest doskonałym lekiem w ramach zwalczania chorób układu stawowego – głównie zwyrodnień. Co więcej, do tej pory stosuje się go między innymi w okulistyce jako jeden z głównych składników płynu do soczewek czy kropli do oczu. Co więcej, kwas hialuronowy jest wykorzystywany także w ginekologii, podobno przyśpiesza proces gojenia się ran pooperacyjnych na szyjce macicy czy sromie.

Obecnie najszersze zastosowanie ma jednak w kosmetologii. W gabinetach dermatologicznych i klinikach medycyny estetycznej jest wykorzystywany niemalże masowo. Przede wszystkim jest środkiem odmładzającym, zwalczającym pierwsze oznaki starzenia w postaci zmarszczek. Po drugie, kwas hialuronowy idealnie nawilża skórę, wygładza, ujędrnia ją. Sprawia, że niwelowane są przebarwienia (na przykład po trądziku czy słońcu) i spłycane blizny. Kwas hialuronowy stosuje się z ogromną skutecznością także na rozstępy i pomarańczową skórkę, czyli cellulit. I to nie wszystko bowiem kwasem ujędrnia się piersi i pośladki, można nim powiększać usta i modelować twarz – na przykład podbródek czy nos.

Sprawdź także: Testy alergiczne prowokacyjne

Kwas hialuronowy można spotkać także w kremach czy maseczkach, jakie dostępne są na sklepowych półkach. Radzimy jednak wybrać się do profesjonalisty w celu skonsultowania ich zakupu.

Przede wszystkim cena takich produktów jest dużo wyższa od tych tradycyjnych a zawartość niestety wątpliwej jakości. Dzieje się tak dlatego, że kremy dostępna w drogeriach najczęściej zawierają tylko śladowe ilości kwasu hialuronowego jednak sama ich nazwa stanowi doskonały chwyt marketingowy.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *