Poradnia nietrzymania moczu – ostatnia deska ratunku dla pacjentów cierpiących na tą wstydliwą dolegliwość

Nie znane są dokładne dane na temat osób dotkniętych nietrzymaniem moczu. Ta wyjątkowo krępująca dolegliwość powoduje, że chory unika jak ognia kontaktu z lekarzem.

Z zażenowania i strachu przed nieoczekiwanym oddaniem moczu wycofuje się z życia publicznego i towarzyskiego, większość czasu spędzając w bezpiecznych, domowych pieleszach. Zabezpiecza bieliznę specjalnie do tego przystosowanymi środkami higienicznymi i nie robi nic, aby skutecznie pozbyć się wstydliwej dolegliwości. A przecież wystarczyłoby odwiedzić lekarza specjalistę, który szybko uporałby się z krępującym problemem.

Sprawdź także: Podstawowe zasady pielęgnacji stóp zimą

Poradnia nietrzymania moczu powstała specjalnie z myślą o pacjentach, którzy ze względu na swoje zażenowanie obawiają się wizyty u lekarza pierwszego kontaktu. Doświadczeni specjaliści o wysokich kwalifikacjach szybko potrafią rozwiązać wstydliwe problemy swoich pacjentów. Nowoczesne metody leczenia oferowane w poradni przynoszą szybkie i skuteczne efekty. Dlatego nie warto zwlekać z wizytą u specjalisty. Fachowa pomoc i wdrożenie odpowiedniego leczenia pozwoli wszystkim osobom cierpiącym z powodu tej krępującej przypadłości na nowo cieszyć się życiem.

W wielu przypadkach nietrzymania moczu pomagają ćwiczenia wzmacniające mięśnie dna miednicy. Mięśnie Kegla w dużej mierze są odpowiedzialne za kondycję układu moczowo-płciowego. Ich regularna gimnastyka często wystarczy, aby problem przestał istnieć. W nieco bardziej zaawansowanych przypadkach stosuje się nowoczesną fizykoterapię pęcherza i cewki moczowej. Stymulacja magnetyczna, elektrostymulacja czy biofeedback, wspomagane farmakologicznie przynoszą bardzo dobre efekty. Dzięki takim działaniom często udaje się uniknąć zabiegu operacyjnego, który wykonuje się, kiedy już wszystkie inne metody zawodzą.

Decyzja o operacji nigdy nie jest łatwa, ale warto się na nią zdecydować, ponieważ statystyki pokazują, że dzięki zabiegowi operacyjnemu niemal 90% pacjentów wraca do zdrowia. Techniki operacyjne w wypadku nietrzymania moczu u kobiet pozwalają na mało inwazyjny zabieg wszczepienia specjalnej listwy wspomagającej pracę układu moczowego poprzez pochwę. Nieco większe ryzyko istnieje podczas tradycyjnego zabiegu, odbywającego się przez powłoki brzuszne, ale jeśli są wskazania medyczne do takiego rozwiązania, należy je wziąć pod uwagę.

Leczenie nietrzymania moczu nie jest proste i szybkie, ale systematyczne zabiegi, leki i stosowanie się do zaleceń specjalistów przynosi doskonałe efekty. Nie warto zamykać się sam na sam z tym krępującym problemem. Medycyna ma naprawdę skuteczne metody, aby pozbyć się tej wstydliwej dolegliwości. Wystarczy tylko zdobyć się na odwagę i odwiedzić poradnię nietrzymania moczu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *