Depilacja laserowa – metoda dla kobiet i mężczyzn

Depilacja laserowa jest coraz częściej praktykowana przez kobiety i mężczyzn, którzy marzą o skutecznym usunięciu owłosienia. Jak wygląda zabieg i jak się do niego przygotować? Czy depilacja laserowa boli?

Laser do depilacji Vectus – technologie
Advanced Contact Cooling Zmniejszenie dyskomfortu i ryzyka poparzenia
Czytnik Skintel Moc dostosowana automatycznie – większa skuteczność i bezpieczeństwo
Fototermoliza selektywna Laser precyzyjniej dociera do włosków
Photon Recycling Większa efektywność

DEPILACJA LASEROWA – PRZECIWWSKAZANIA I PRZYGOTOWANIEDepilacja laserowa ciała

Depilacja laserowa u mężczyzn obejmuje przede wszystkim plecy, kark i brzuch. Taką opcję wybierają najczęściej. Kobiety interesują się innymi obszarami – depilacja laserowa bikini i nóg to podstawowe rozwiązania. Ze względu na aktywności związane np. z pływaniem czy zawodem modelki wskazana jest też depilacja laserowa pach.

Każdy z zabiegów wymaga przygotowania i uwzględnienia ograniczeń. Przede wszystkim na ok. miesiąc przed skorzystaniem z lasera można usuwać owłosienie jedynie maszynką – porzucając metody tj. plastry, depilator elektryczny czy wosk. 7 dni przed wizytą przestajemy przyjmować leki fotoalergiczne i fototoksyczne oraz ziołowe herbaty (nie wszystkie, ale np. dziurawiec, nagietek). W dzień poprzedzający zabieg, golimy włosy jednorazową maszynką.

„Szczególnie ważne jest wykluczenie leków i osobista konsultacja z lekarzem. Pomoże też wykluczyć nas z grupy przeciwwskazań.” – mówi Karolina Formela, kosmetolog z Clinica Cosmetologica

Dlaczego więc nie dla wszystkich osób właściwą metodą golenia będzie depilacja laserowa? Przeciwwskazania, które zostały wyróżnione przez specjalistów obejmują choroby: skóry, grzybicy, infekcji bakteryjnych oraz wirusowych. Ograniczenie stanowią też wszystkie stany zapalne, blizny i skłonności do alergii. Świeżo pojawiająca się opalenizna również uniemożliwia wykonanie zabiegu, dlatego pacjenci często decydują się na niego zimą. W przypadku kobiet dodatkowym przeciwwskazaniem jest okres ciąży i laktacji.

Depilacja laserowa Sopot – Zapomnij o goleniu i depilacji raz na zawsze!

DEPILACJA LASEROWA – OPINIE PACJENTÓW, KTÓRZY SKORZYSTALI Z LASERA

Depilacja laserowa opinie wśród doświadczonych pacjentów ma pozytywne ze względu na efekty i komfort przeprowadzania zabiegu. Poddanie się działaniu lasera jest wygodne i przynosi satysfakcjonujące rezultaty. Wystarczy poświęcić kilkanaście minut na aktywność wybranego sprzętu, a potem w kilkutygodniowych odstępach powtórzyć zabieg.

Po wyjściu z kliniki zalecana jest podstawowa pielęgnacja nawilżająca – warto zwrócić uwagę na składniki, a zwłaszcza obecność panthenolu. Przez kilka dni zaleca się ograniczenie opalania, gorących kąpieli, wizyt na basenie, w solarium i w saunie. Jeśli depilacja laserowa dotyczyła pach, nie korzystamy też z antyperspirantów i dezodorantów.

LASER DO DEPILACJI VECTUS – LUDZIE DECYDUJĄ SIĘ, PONIEWAŻ…

Wszyscyi, którym zależy na skutecznym usunięciu owłosienia wybierają laser do depilacji Vectus. Dlaczego?

 • Laser składa się z trzech innowacyjnych technologii – Advanced Contant Cooling, Skintel, Photon Recycling.
 • Nie ma znaczenia stopień owłosienia – zabieg można satysfakcjonująco przeprowadzić nawet na gęstym i obfitym.
 • Nie ma znaczenia grubość ani kolor skóry – aktywność lasera działa na każdym typie ciała.
 • Głowicę dostosowuje się do wielkości obszaru, który ma być poddany laserowi.
 • Jest to laser certyfikowany (FDA).
 • Kontrolowana jest temperatura ciała, dzięki czemu nie zostaje ono przegrzane.
 • Vectus jest wybierany na całym świecie, jako najpopularniejszy model zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet.

CZY DEPILACJA LASEROWA BOLI? LEKKI DYSKOMFORT MOŻE WYSTĄPIĆDepilacja laserowa bikini.

Nawet mężczyźni zastanawiają się nad tym czy depilacja laserowa boli, ponieważ uszkadzanie komórek macierzystych i praca przy ciele wywołuje niepokój. Laserowa depilacja jest jednak bardzo bezpieczna m.in. przez to, że jest bezbolesna. Pacjentom nie podaje się środka znieczulającego – nie jest to potrzebne. Może być jednak odczuwalny lekki dyskomfort – wszystko zależy od tego jaki próg bólowy posiadamy, jaka jest wrażliwość konkretnego miejsca na naszej skórze.

WRASTAJĄCE WŁOSKI TO NIE TYKO PROBLEM KOBIET

Są dwa problemy, z którymi podczas golenia zmagają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni: zapalenie mieszków włosowych i wrastające włoski. Depilacja laserowa pozwala uniknąć każdego z nich, ponieważ główne przyczyny tych stanów leżą w regularnym podrażnianiu skóry. Maszynki i standardowe metody wysuszają jednocześnie naskórek, sprawiając, że włosy nie mogą się przebić przez skórę podczas porostu.

U mężczyzn ta skóra jest grubsza, a jeśli zależy nam na estetyce, problem staje się poważny. Zamiast gładkości ciała, otrzymujemy czarne kółeczka, które są właśnie zakręconymi, niewyrośniętymi włoskami. Przy zapaleniu mieszków dochodzi z kolei do masowo pojawiających się czerwonych krost, pieczenia, bólu czy swędzenia.

3 thoughts on “Depilacja laserowa – metoda dla kobiet i mężczyzn

 1. cwana22 on

  Depilacja laserowa nie boli, jedynie powoduje lekki dyskomfort. Byłam na 3 zabiegach i żyje, a nogi coraz gładsze 🙂

 2. Puśśśśka11211 on

  Jeśli ktoś chce pozbyć się problemu z wrastającymi włoskami to depilacja laserowa jset dla niego idealnym rozwiązaniem. Pozwala również zaoszczędzić wiele czasu, ponieważ nie musimy już codziennie golić się klasyczną maszynką ^^

 3. Iksde00 on

  Akurat tak się składa, że teraz jest bardzo dobry okres na wykonania depilacji laserowej. W cieplejsze pory musimy chronić naszą skórę przed słońcem, ponieważ jesteśmy wtedy „wyczulone” na wysoką temperaturę. W czasie zimy nie mamy tego problemu i zabieg dużo łatwiej się znosi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *