Depilacja laserowa bez tajemnic

Usuwanie zbędnego owłosienia to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów upiększających, z którego korzystają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Popularność depilacji wynika z dbałości o względy estetyczne czy higieniczne. Szczególnym przypadkiem jest występowanie chorobliwie obfitego owłosienia o podłożu hormonalnym. Osoby dotknięte tym problemem zdrowotnym i estetycznym spędzają wiele godzin na usuwaniu owłosienia, jednak domowe metody depilacji są bardzo krótkotrwałym rozwiązaniem. Bez względu na rodzaj owłosienia, tradycyjne metody depilacji cechuje niewielka skuteczność i wymagana duża częstotliwość zabiegu. Czy istnieje zatem trwała metoda usuwania zbędnego owłosienia?
Depilacja laserowa – najskuteczniejsza depilacja

Zabieg depilacji polega na zadziałaniem światła lasera o określonej długości fali na skórę. Dochodzi wtedy do pochłaniania światła lasera przez melaninę – barwnik nadający odcień włosom i skórze. Na drodze zjawiska fototermolizy dochodzi do uszkodzenia komórek macierzystych mieszków włosowych oraz do obumarcia włosa. Po około dwóch tygodniach po zabiegu włos nieodwracalnie wypada. W celu skutecznego usunięcia wszystkich włosków, należy wykonać serię kilku zabiegów, najczęściej 4 – 8, w odstępach czasowych 4 – 10 tygodni. Takie postępowanie pozwala na definitywne pozbycie się owłosienia z każdego obszaru ciała: twarzy, brzucha, pleców, pośladków, okolic bikini, ramion, nóg czy pach. Jeden zabieg trwa kilka – kilkanaście minut, co jest mało czasochłonne w porównaniu z domowymi metodami depilacji, które muszą być wykonywane często i wymagają niekiedy dużego nakładu czasu. Depilacja laserowa jest także bardzo ekonomiczną opcją – na przestrzeni kilku lat koszt depilacji jest niższy niż bardzo często wykonywanych nietrwałych metod.  Jeśli chodzi o bolesność depilacji laserowej, metoda ta powoduje dyskomfort skutecznie minimalizowany poprzez zastosowanie kremów znieczulających czy specjalnych głowic chłodzących.

Zabieg depilacji laserowej jest stosunkowo bezpieczny dla skóry, bardzo rzadko powoduje znaczne podrażnienie skóry czy uczulenia. Wykluczenie obecności przeciwwskazań do zabiegu minimalizuje ryzyko poważnych powikłań. Po zabiegu odczuwalne jest zaczerwienienie skóry, które samoistnie mija po kilkunastu godzinach. Zabieg inwazyjnością dorównuje zatem niektórym powszechnie stosowanym metodom np. z użyciem depilatora czy wosku. Brak jest jednak charakterystycznych dla tych metod problemów z wrastaniem włosków, prowadzących do zapalenia mieszków włosowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *