Co to jest łupież pstry?

To jedna z tych chorób, które nie pozwalają cieszyć się w pełni urokami pięknej pogody oraz utrudniają zwykłe codzienne czynności i relaks. Szczególnie latem gdy większość osób wybiera się w nadmorską podróż można odczuć jego nieuniknione skutki, brakiem chęci pokazania tych przebrzydłych plamek na ciele i brakiem możliwości korzystania w pełni z uroków nadmorskich kurortów czy wodnych kąpieli. Łupież pstry to dolegliwość spowodowana przez grzyby, które normalnie występują na ludzkiej skórze. Ich obecność jest tam po prostu obowiązkowa, jednak ich nadmierne namnożenie się powoduje, iż łuszczy się i nabiera różowego koloru w postaci plamek na ciele. Grzyby drożdżopodobne Melassezia furfur i Melassezia globosa żywią się łojem oraz złuszczonym naskórkiem, a profilaktyka przed chorobą jest nam do dziś nie znana, dlatego nawet mimo doskonałej higieny oraz dbałości o pielęgnację skóry można zostać zaatakowanym. szczególnie paniom utrudnia to życie, gdyż dla nich wygląd zewnętrzny to jedna z bardziej istotnych cech, a pojawienie się różowych plamek w okolicach dekoltu znacznie obniża im samopoczucie.

Objawy, które powinny dać do myślenia i zmusić do szybkiego udania się do lekarza dermatologa.

Wspomniane plamki mogą przybierać kolory różowe lub ciemno beżowe, a ich krawędzie są często zdecydowanie jaśniejsze. Ich średnica to około trzech lub czterech milimetrów lecz przy większych rozmnożeniu grzybów mogą łączyć się w brzydkie mozaiki. Głównym celem ich ataku jest zdecydowanie skóra na klatce piersiowej, jednak choroba może również dokuczać w innych miejscach, jak plecy, kark, szyja, pachwiny, skóra głowy oraz twarzy. Dodatkowymi dokuczliwościami może być oczywiście swędzenie, którego drapanie z pewnością nic nie zaradzi, a może i jeszcze zaszkodzić większym świądem. Skóra na plamkach może ulegać łuszczeniu co także źle wpływa na ogólny wygląd zarażonego osobnika. Plamki na ciele nie ulegają opaleniu nawet poddane najbardziej zintensyfikowanym, letnim promieniom słonecznym i dlatego łupież ten nosi nazwę „pstrego”, gdyż na opalonym ciele pojawiają się białe i niezabarwione plamki, których nie sposób się pozbyć.

Czytaj więcej: http://medycynek.pl/jak-leczyc-lupiez-pstry/

Gdy zauważyło się na swoim ciele pierwsze zmiany należy szybko udać się do lekarza dermatologa po poradę i fachowe wsparcie. Tam może on wykonać najbardziej istotnych badań, takich jak na przykład wykonywanych przy pomocy lampy Wooda, która jest w stanie łatwo określić stan choroby oraz rodzaj zakażenia.

Leczenie z najlepszymi dermokosmetykami na rynku.

Wśród najlepszych leków na łupież pstry można wymienić dermokosmetyki. Inaczej zwane kosmeceutykami, to środki do pielęgnacji i leczenia, które doskonale sprawdzają się w swojej roli. Ich popularność z każdym miesiącem rośnie, a konsumenci chwalą sobie ich zbawienne działanie. Dzięki ich stosowaniu skóra nie tylko staje się dobrze nawilżona i wypielęgnowana, ale przede wszystkim wraca do formy sprzed choroby. Wśród najlepszych produktów na rynku można wymienić Pityver, szampon, emulsję do ciała i płyn do wcierania.

Zobacz również: Łupież pstry głowy

2 thoughts on “Co to jest łupież pstry?

  1. Sławoj nie Leszek on

    Szkoda tylko, że wiedzy na temat co to jest łupież pstry trzeba szukać w internecie, bo większość lekarzy w tym nawet dermatologów nie do końca wie jak taki łupież leczyć. Chyba powinno być odwrotnie, że lekarze rozwiewają wątpliwości z internetu, a nie internet wątpliwości od lekarzy.

  2. kmiotek on

    No i właśnie dlatego ja wolę wypróbować naturalne specyfiki na łupież pstry. Są lepsze i gorsze, wszystkich jeszcze nie próbowałem, ale na razie wychodzi mi, że ten Pityver, który teraz ostro reklamują w internecie i telewizji jest zdecydowanie najlepszy. Cudów nie ma, na początku żadnych efektów, ale po dwóch tygodniach już widać i oby tak dalej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *