Sekrety depilacji laserowej

Depilacja laserowa jest jak dotychczas najskuteczniejszą metodą usuwania nadmiernego owłosienia. O ile inne metody, dają efekty krótkotrwałe, o tyle usuwanie włosów laserem wykonane profesjonalnie sprawia, że możemy cieszyć się gładką skórą przez długi czas. Na czym polega zatem trwała depilacja? Jej sekret tkwi w wiązce laserowej o odpowiednio dobranych parametrach, która wyłapując melaninę zawartą we włosie, podgrzewa ją, trwale uszkadzając mieszek.

Depilacja laserowa w Gdyni – efekty (o których więcej tutaj: http://vectusgdynia.pl/mezczyzni/) zabiegu są zadowalające dzięki trwałemu uszkodzeniu mieszka włosowego. Niestety nasza skóra potrafi wyprodukować nowy w innym miejscu, także raz do roku warto wykonać zabieg przypominający. Usuwanie owłosienia laserem zyskuje na popularności. Jednakże wraz ze wzrostem zainteresowania usługą, depilacja laserowa i opinie na jej temat zaczynają układać się na dwóch krańcach skali zadowolenia. Można jednak zauważyć pewne zależności w zdaniach osób zarówno zadowolonych, jak i niezadowolonych z jej efektów. Depilacja laserowa- ile zabiegów muszę wykonać? Często właśnie od odpowiedzi na to pytanie zależy zadowolenie klientki. Część negatywnych opinii związana jest po prostu ze zbyt małą ilością wykonanych zabiegów. Działo się tak, ponieważ nie wykonały zalecanej serii zabiegów, która wynosi od czterech do sześciu.

Depilacja laserowa – cena. Kwota, jaką musimy dysponować aby wykonać zabieg jest zależna od obszaru, który chcemy pozbawić owłosienia. Depilacja laserowa to koszt około stu złotych, kiedy mówimy o wąsiku oraz około sześciuset złotych, gdy zabieg dotyczy całych nóg. Kwoty te mogą wydawać się wysokie, lecz trzeba pamiętać o częstotliwości sesji. Pojedyncze zabiegi wykonywane są w odstępach około sześciotygodniowych, czyli co drugi miesiąc.

Czy depilacja laserowa boli? Jest kolejnym pytaniem, które większość osób najczęściej zadaje. Laserowa depilacja opiera się na nowoczesnej technologii, a firmy produkujące urządzenia zabiegowe prześcigają się w doborze optymalnych parametrów, obszarów zabiegowych i coraz to lepszych głowic. Te obecna na rynku w standardzie mają głowice chłodzące, dzięki którym ból odczuwany przez klienta staje się minimalny.

Depilacja laserowa – jak się przygotować? Przed zabiegiem nie należy się opalać przez okres co najmniej dwóch tygodni. Nie powinno się również używać żadnych kosmetyków, w tym antyperspirantów. Okolica zabiegowa powinna być również dokładnie ogolona maszynką. Nie wyrywamy włosów, gdyż wiązka laserowa działa w oparciu o zawartą w nich melaninę.

Depilacja laserowa i jej skutki uboczne są z kolei tematem często roztrząsanym na przeróżnych forach internetowych. Tak naprawdę jest to zawsze lekkie podrażnienie skóry, które znika w przeciągu doby. Pomóc w tym wypadku może odpowiednia pielęgnacja po zabiegowa. Zaczerwienioną okolicę należy myć delikatnymi środkami oraz nawilżać. W przypadku depilacji pach, odradza się używanie antyperspirantów, gdyż mogą potęgować podrażnienie.  Mogą zdarzyć się pojedyncze zapalenia mieszków włosowych spowodowane wrastaniem włosów, które zostały osłabione, a nie usunięte całkowicie. Do bardzo rzadkich należą przebarwienia, które z reguły znikają w przeciągu kilku miesięcy. Oparzenia po depilacji laserowej występują nadzwyczaj rzadko i są wynikiem niewiedzy i brakiem kwalifikacji osoby, która podejmuje się wykonania zabiegu. Zazwyczaj taki efekt daje ustawienie zbyt wysokiej mocy lasera w odniesieniu do karnacji klientki.

Depilacja laserowa – przeciwwskazania

Jest to kwestia dość istotna. Z zabiegu nie powinny korzystać osoby z chorobą nowotworową, chorobami immunologicznymi, czy AZS. Pozostałe przeciwwskazania do depilacji laserowej mają charakter względny. Często poruszanym tematem jest, depilacja laserowa a ciąża. Większość społeczeństwa uważa, że depilacja laserowa w ciąży jest absolutnie zabroniona. Jednakże zdaniem specjalistów, przeprowadzenie części zabiegów jest możliwe e ciąży. Jedyną okolicą, której nie możemy depilować u kobiet ciężarnych jest bikini i pachwiny, gdyż przegrzanie rejonów w bezpośrednim rejonie podbrzusza może oddziaływać na dziecko.

Więcej informacji, opinie i ceny na stronie Clinica Cosmetologica w Gdyni

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *