Jak zregenerować wątrobę?

Zatruta wątroba nie może działać w sposób prawidłowy. Choć ten narząd potrafi się regenerować, to jednak stałe narażenie na szkodliwe substancje może znacznie uszkodzić wątrobę. W jaki sposób można ją zregenerować i o czym warto pamiętać, by nie dopuszczać do takiej sytuacji?

Wątrobę uszkadzać mogą różne substancje. Najbardziej znany jest alkohol. Według naukowców lepiej jest pić więcej, ale rzadko, niż mało, ale często. Dłuższe przerwy pozwalają wątrobie lepiej się zregenerować. Jednak nie tylko alkohol może znacznie pogorszyć stan tego organu. Istnieje wiele leków, które wykazują dość ostre działanie i mogą wpłynąć negatywnie na działanie wątroby. Co można zrobić w takim przypadku?

Dieta wątrobowa co jeść? Oprócz zmiany diety na łagodniejszą dla wątroby dobrze jest zastosować środki ziołowe. Najbardziej znaną rośliną, która może wspomóc działanie wątroby, jest ostropest plamisty. Zawiera on sylimarynę, która chroni komórki wątroby przed szkodliwymi substancjami, z którymi ma się kontakt na co dzień. Dzięki działaniu sylimaryny szkodliwe substancje nie wnikają wgłąb komórek. Takie działanie obserwuje się nie tylko w przypadku komórek wątroby, ale także nerek. Dlatego też warto stosować ostropest plamisty jako zabezpieczenie wątroby nie tylko po, ale także w trakcie kuracji mocnymi środkami, o ile lekarz nie zaleci inaczej.

Ostropest plamisty to nie jedyna roślina, która działa dobrze na stan wątroby. Także takie zioła tak babka płesznik i czarnuszka siewna mogą wspomóc regenerację tego narządu. Babka płesznik to zioło, które zawiera tak zwany błonnik witalny. Dzięki czemu wspomaga działanie całego przewodu pokarmowego. może także wspomóc regenerację wątroby oraz jej oczyszczenie. Czarnuszka siewna zawiera wiele substancji, które działają korzystnie na organizm. Dlatego może być pomocna także w przypadku wątroby.

Zioła na wątrobę można stosować osobno lub w zestawie. Mieszanka ziół na wątrobę Hepa Vitale to najlepsze połączenie wymienionych ziół – czytaj więcej na http://www.ziolonawatrobe.pl/jakie-ziola-na-watrobe/ Nad tym produktem pracowali eksperci, dzięki czemu nie trzeba samodzielnie szukać ziół z dobrego źródła.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *