Blizny potrądzikowe

Blizny są niezwykle uporczywą dolegliwością, wpływającą na obniżenie atrakcyjności wyglądu zewnętrznego i estetyki, ale również samopoczucia. Zdarza się, że osoba posiadająca blizny potrądzikowe wykazuje zaburzenia na tle psychicznym, niejednokrotnie zmaga się z depresją. Nie pomaga przy tym fakt, iż blizny tego rodzaju występują najczęściej na delikatnej skórze twarzy. Na szczęście obecny postęp medycyny i medycyny estetycznej pozwalają na ich niwelowanie, dzięki czemu skóra znowu może być gładka i bez skaz.

 

Kto jest narażony na trądzik?

 

Okazuje się, że trądzik młodzieńczy występuje nawet u 80% nastolatków w okresie dojrzewania a aż 25% z nich wymaga pomocy specjalisty, dermatologa.

Same blizny potrądzikowe są następstwem wykwitów skórnych. Pojawiają się, kiedy dochodzi do uszkodzenia naskórka  a w miejscu zdrowej tkanki pojawia się tkanka łączna włóknista. Tą zauważyć można w postaci wgłębień – w wyniku trądziku może być ich bardzo wiele na małej powierzchni skóry. Co więcej, czasem blizny mają charakter przerostowy i wtedy objawiają się jako czerwone, wypukłe guzki.

 

Jak leczyć trądzik?

 

Sam trądzik jest dużo łatwiejszy w leczeniu aniżeli niwelowanie powstałych w jego wyniku blizn. Niestety, bardzo często młodzież bagatelizuje problem i nie poddaje się leczeniu, przez co doprowadza właśnie do powstawania niekorzystnych, trwałych zmian.

Sprawdź także: Profesjonalne leczeni łysienia

Sam trądzik leczony jest antybiotykoterapią doustną oraz środkami do smarowania miejscowego w postaci kremów czy maści przeciwzapalnych i przeciwbakteryjnych. W leczeniu pomocna jest tez mikrodermabrazja oraz laseroterapia.

 

Jak leczyć blizny potrądzikowe?

 

Blizny potrądzikowe są znacznie trudniejsze do usunięcia. W celu ich niwelowania zaleca się przede wszystkim korzystanie z zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. To mikrodermabrazja czy laseroterapia. Okazuje się również, że najbardziej skuteczne jest korzystanie z kilku metod usuwania blizn po trądziku jednocześnie. Zawsze natomiast należy korzystać z pomocy tylko fachowo wyszkolonej kadry medycznej.

„Oprócz tego istotne są też możliwości sprzętowe, jakimi dysponuje dany ośrodek. Warto więc wybrać klinikę, w której pracują nie tylko doświadczeni lekarze, ale też taką, która dysponuje urządzeniami zapewniającymi komfort wyboru wszystkich metod terapeutycznych”

– podkreśla dr n. med. Igor Michajłowski z Clinica Dermatologica w Gdańsku.

 

Co to jest mikrodermabrazja?

 

To całkowicie bezpieczny i nieinwazyjny sposób na głębokie złuszczanie naskórka. Za pomocą specjalnej głowicy usuwany jest martwy naskórek, dzięki czemu skóra staje się gładka i bardziej napięta. Zaletą mikrodermabrazji jest fakt, iż lekarz wykonujący zabieg ma pełną kontrolę nad głębokością jego wykonywania, dzięki czemu nie dochodzi do uszkodzeń skóry a pełnej skuteczności. Pamiętać jednak należy, że mikrodermabrazja będzie dawać efekty tylko wtedy, gdy pacjent skorzysta z całej serii zabiegów, w równych odstępach czasu, o których również zdecyduje specjalista.

Ścieranie naskórka przy pomocy mikrodermabrazji pobudza tkankę do naturalnej regeneracji, dzięki czemu blizny stają się uzupełnione zdrową skórą a przebarwienia znikają.

Mikrodermabrazja może być wykonywana jako jedyny sposób niwelowania blizn bądź jako jeden z elementów terapii. Jeśli zostanie przeprowadzona fachowo, może przyczynić się do całkowitego zaniknięcia niekorzystnych zmian na skórze twarzy.

źródła:

http://bliznapotradzikowa.pl/

http://www.problemskora.pl/usuwanie-blizn

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *