Mezoterapia

Chcąc zadbać o odpowiednią kondycję skóry należy wybierać nieszkodliwe zabiegi pielęgnacyjne, które pozwolą na jej optymalne odżywienie. Na szczęście dzisiaj, by wyglądać młodo i pozbyć się zmarszczek nie potrzebujemy już operacji plastycznych, skalpel został skutecznie zastąpiony zabiegami medycyny estetycznej.

Kliniki medycyny estetycznej oraz gabinety dermatologiczne są dzisiaj dużo częściej aniżeli odwiedzane aniżeli kliniki operacji plastycznych. Wpływ na to ma przede wszystkim ich porównywalna skuteczność a zdecydowanie mniejsza inwazyjność. Zabiegi pielęgnacyjne pozwalają odżywić skórę, sprawić, że będzie ona pozbawiona niedoskonałości, gładka, napięta, wyglądająca młodo.

Jakie zabiegi upiększające są najczęściej stosowane?

Z zabiegów odmładzających i odżywiających skórę twarzy korzystają przede wszystkim kobiety. To właśnie w ich przypadku obowiązujący kult piękna wymaga niwelowanie nawet najmniejszych oznak starzenia czy jakichkolwiek niedoskonałości.

Do najbardziej popularnych zaliczają się dzisiaj peelingi dermatologiczne, mikrodermabrazja oraz mezoterapia. Wszystkie są w pełni skuteczne, jeśli tylko zostaną wykonane przez wykwalifikowanego lekarza.

Peelingi dermatologiczne

To zabiegi, których zadaniem jest złuszczenie naskórka. Tutaj wyróżnić możemy przede wszystkim peelingi kosmetyczne, które przebiegają poprzez nałożenie na oczyszczoną skórę specjalnych substancji zawierających kwasy. To lekarz dobiera składniki preparatu patrząc na kondycję skóry oraz oczekiwania klientki. Zadaniem kwasów jest kosmetyczne złuszczenie naskórka bez użycia przyrządów mechanicznych. Po peelingu tego rodzaju nakłada się zwykle odżywczy krem, który wchłonie się dużo lepiej zaraz po zabiegu, kiedy skóra oczyszczona jest ze zrogowaciałego naskórka.

Zabiegi tego rodzaju jeśli są wykonywane seriami pozwalają łagodzić zmarszczki, niwelować blizny czy przebarwienia. Sprawiają, że skóra jest napięta i rzeczywiście zrewitalizowana.

Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja to z kolei peeling mechaniczny, który przebiega przy wykorzystaniu sprzętu ze specjalną głowicą, na której znajduje się powłoka korundu bądź opiłków diamentów. To właśnie one złuszczają zrogowaciały naskórek pacjentki. Dzięki temu przyrządowi lekarz dokładnie widzi postępy w przebiegu zabiegu i może regulować głębokość wykonywania złuszczania skóry.

W efekcie skóra jest wygładzona, pozbawiona przebarwień, blizn, niewielkich zmarszczek.

Mezoterapia

Mezoterapia daje natychmiastowe efekty chociaż zabieg trwa tylko kilkanaście minut. Polega na wstrzykiwaniu w podstawę skóry koktajlu witaminowego, który ma ją pobudzić do naturalnej regeneracji. Mezoterapia jest zabiegiem w pełni skutecznym – przez średnio 6 miesięcy skóra jest idealnie napięta, pozbawiona zmarszczek i odżywiona. Po tym czasie z zabiegu można skorzystać ponownie jednak to lekarz powinien zadecydować o konieczności jego wykonania czy doborze odpowiedniego preparatu.

http://poradnikzdrowia.net/mezoterapia-2/

http://sposobynazdrowie.info.pl/zabiegi-kosmetyczne/mezoterapia/

http://clinicadermatologica.pl/zabiegi/mezoterapia/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *