Depilacja laserowa Gdynia – Laser Vectus pomoże pozbyć ci się owłosienia raz na zawsze

Większość kobiet zmaga się z problemem dotyczącym częstego golenia lub depilacji owłosienia. Zbyt częste golenie podrażnia skórę, a czasem powoduje też zapalenie mieszków włosowych.  A gdyby tak pozbyć się owłosienia na zawsze? Istnieje taka możliwość. Najlepszym sposobem na pozbycie się owłosienia na stałe jest zabieg depilacji laserowej.

Laserowe usuwanie owłosienia to jeden z najpopularniejszych zabiegów, jakie kobiety stosują w dzisiejszych czasach. Jest to proces usuwania włosków za pomocą lasera, który puszcza wiązki światła i wnika w skórę, powodując nieodwracalne zniszczenie cebulki włosa. Laser stosowany do depilacji powoduje uszkodzenie macierzy włosa. Zależnie od tego, z jakim rodzajem włosa mamy do czynienia, dobiera się odpowiednią moc oraz czas trwania impulsu.  Depilacja laserowa zalecana jest szczególnie osobom, które mają skłonności do podrażnień skóry po zwykłej depilacji lub mają tendencję do tworzenia się stanów zapalnych. Depilacja laserowa pozwala tego uniknąć i cieszyć się gładką skórą.

Jak wygląda zabieg depilacji laserowej ?

depilacja piersi            Zanim przystąpimy do zabiegu, najpierw wypełniamy krótki kwestionariusz ankiety, w którym zawarte są pytania dotyczące naszego stanu zdrowia, przebytych chorób i przyjmowanych leków. Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań, następuje przygotowanie do zabiegu depilacji. Z początku puszczana jest próba laserowa w celu sprawdzenia reakcji skóry na laser. Jeśli nie dzieje się nic złego, rozpoczyna się zabieg. Wiele osób boi się depilacji ze względu na ból, jaki towarzyszy podczas zabiegu. Każdy posiada inny próg bólu, dlatego ciężko jest jednoznacznie ocenić, czy zabieg jest bolesny. Jednak osoby, które się tego obawiają, mogą zastosować wcześniej maść znieczulającą, która ograniczy nieprzyjemne odczucia. Po zabiegu również nakładane są preparaty łagodzące.

Warto pamiętać, że zabieg depilacji laserowej nie jest jednorazowy. Włosy na ciele nie rosną w każdym miejscu równocześnie lub też nie mają wystarczająco dużo melaniny, więc ich reakcja na laser będzie różna. Zabieg zazwyczaj powtarza co 4 tygodnie i należy go wykonać około 5 razy. Później wystarczy raz na rok. Podczas jednego zabiegu usuwane jest około 30% owłosienia w danym miejscu. Mimo, że depilacja laserowa jest niemal skuteczna prawie w 100% , to należy pamiętać, że nie zawsze da się usunąć każdy włosek. Aczkolwiek po kilku zabiegach możemy mieć pewność, że owłosienie na skórze nie pojawi się przez bardzo długi czas.

DepilacjaVectus – Depilacja laserowa Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2cc, 81-519 Gdynia
Telefon: 58 506 65 99
https://depilacjavectus.pl/depilacja-laserowa-gdynia/

Zalecenia przed zabiegiem

Każdy organizm jest inny, więc same przygotowania do zabiegu są uzależnione od danej osoby oraz jej koloru i rodzaju włosa. O czym należy pamiętać?

 • przede wszystkim należy zrezygnować z depilacji danego miejsca co najmniej miesiąc przed zabiegiem,
 • kilka tygodni przed zabiegiem należy unikać opalania ciała. Jeśli na skórze stosowane były preparaty samoopalające, depilacja będzie możliwa dopiero po ich ustąpieniu,
 • pół roku przed zabiegiem wskazane się zaprzestanie kuracji doustnej retinoidami, czyli lekami związanymi z problemami dermatologicznymi. W przypadku stosowania maści z retinoidami, należy zaprzestać ich używania na trzy tygodnie przed zabiegiem,
 • należy być zdrowym, w miejscu wykonywania zabiegu nie może występować infekcja wirusowa, bakteryjna lub grzybiczna,
 • dwa tygodnie przed zabiegiem należy zrezygnować z leków, które powodują uczulenie na światło słoneczne i laserowe (preparaty związane z leczeniem trądziku lub leki przeciwdepresyjne),

Po zabiegu

Po zabiegu zwykle pojawia się małe podrażnienie w postaci obrzęku lub zaczerwienienia. Nie należy się obawiać, ponieważ jest to normalna reakcja organizmu i zazwyczaj znika po kilku godzinach od przeprowadzonego zabiegu.  Aby nie podrażniać danego miejsca po laserowym usuwaniu owłosienia, należy unikać przez kilka dni gorących kąpieli, korzystania z sauny i opalania. Ważne, aby nie podrażniać też skóry preparatami, które mają w sobie alkohol ani nie stosować żadnych samoopalaczy. Na szczęście już po kilku dniach możemy cieszyć się piękną i gładką skórą.

ZOBACZ TAKŻE
https://www.rmf.fm/magazyn/news,17482,czy-depilacja-laserowa-jest-skuteczna.html

9 thoughts on “Depilacja laserowa Gdynia – Laser Vectus pomoże pozbyć ci się owłosienia raz na zawsze

 1. Hmmm byłam ostatnio na konsultacji w gabinecie i nikt mi nie mówił nic o żadnych przeciwwskazaniach do depilacji laserowej… umówili mnie od razu na wizytę…

  • Ja byłam w Clinica Cosmetologica w Gdynia i tam był przeprowadzili ze mną pełny wywiad dotyczący przeciwwskazania do zabiegu. Chyba musisz zmienić klinikę 😉

 2. Chcę kupić zabieg depilacji laserowej jako prezent dla żony, ale nie wiem ile to kosztuje… Zepsuł się ostatnio samochód i musiałem wyłożyć trochę kasy, myślicie, że rozłożą to na raty?

  • No pewnie, że rozłożą na raty 🙂 Teraz to w każdym szanującym się gabinecie można rozbić wszelakie zabiegi na mniejsze kwoty, nawet depilację laserową ^^

 3. Ja sobie zawsze wyobrażałam, że depilacja laserowa boli jak cholera. Widzę teraz, że to raczej szybki przyjemny zabieg 😀

  • Renata on

   Haha też tak myślałam! Usuwanie owłosienia laserem to bardzo delikatny zabieg. Jedynie przy bardziej unerwionych miejscach czułam delikatne szczypanie.

 4. To ma jakikolwiek sens? Serio ludzie nie boicie się efektów ubocznych depilacji? Nie lepiej się depilować woskiem albo maszynką?

  • To właśnie od depilacji woskiem można nabawić się zapalenia mieszków włosowych, które można wtedy wyleczyć depilacją laserową 🙂 Lepiej się nie wypowiadać na nieznane tematy.

  • Superior on

   Usuwanie owłosienia laserem może też pomóc w polepszeniu samooceny. Wyobraź sobie kobietę, która codziennie musi maszynką golić sobie wąsik. No masakra, ocena spada do zera.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *