Co to jest mało inwazyjna chirurgia naczyniowa?

Mało inwazyjna chirurgia naczyniowa jest jedną z najmłodszych dziedzin medycznych, która swoje początki miała dopiero pod koniec XX wieku. Dzisiaj zalicza się do tych najprężniej rozwijających się i najbardziej popularnych.

Lekarze zachwalają tego rodzaju sposoby leczenia głównie dlatego, że są szybkie, w pełni skuteczne, mało inwazyjne, bezpieczne, precyzyjne, nie powodują bólu a pacjent zyskuje całkowity komfort podczas ewentualnej rekonwalescencji. Najczęściej zabiegi tego rodzaju trwają kilkanaście minut a chory może od razu wrócić do dotychczasowej aktywności fizycznej. Leczenie niewydolności żylnej przy wykorzystaniu lasera już dawno wyparło z rynku medycznego tradycyjne operacje chirurgiczne.

Efekty związane z estetyką

Wiadomo, iż pacjentom zależy nie tylko na pozbyciu się choroby, ale również efektach kosmetycznych. Takie właśnie gwarantuje laserowe leczenie żylaków Gdańsk. Te, w odróżnieniu od tradycyjnej operacji chirurgicznej przy użyciu skalpela nie pozostawiają trwałych blizn a skuteczność laseroterapii określana jest na 97%.

Sprawdź także: Szybkie i bezbolesne zamykanie naczynek.

Pamiętajmy, że żylaki są nie tylko problemem zdrowotnym, ale również kosmetycznym i to właśnie laser pozwala usunąć oba jednocześnie. W efekcie, pacjent odzyskuje zdrowy wygląd kończyn dolnych. Jedynym powikłaniem jest jedynie niewielkie nacięcie, przez które wprowadza się światłowód – to znika jednak całkowicie już po kilku dniach.

Efekty fizyczne

Warto również podkreślić, że laserowe usuwanie żylaków pozwala także na ochronę ogólnego stanu zdrowia pacjenta. Zabiegi wykorzystywane są przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego, nie jest wymagana narkoza. To dobra wiadomość dla osób, które nie mogły do tej pory skorzystać z operacji chirurgicznej właśnie dlatego, że ich stan zdrowia nie pozwalał na przyjęcie znieczulenia ogólnego.

Co istotne, laseroterapia nie wiąże się z koniecznością hospitalizacji ani rekonwalescencji. Zabiegi nie pozostawiają żadnych ran, które miałyby sprawiać ból i wymagać długiego leczenia.

Nowoczesna technologia

Najnowocześniejszy sprzęt i doskonale wykwalifikowani chirurdzy naczyniowi to pewność skuteczności laserowych zabiegów. Laseroterapia pozwala na całkowitą kontrolę podczas przeprowadzanych zabiegów i minimalizowanie powikłań związanych z leczeniem niewydolności żylnej. Istotny jest również fakt, iż zabiegi z wykorzystaniem lasera pozostawiają pacjenta w pełnej świadomości, Dzięki temu możliwa jest kontrola wszelkich parametrów jego stanu zdrowia, co więcej, lekarz podczas przeprowadzanego zabiegu ma stały kontakt z chorym, może na bieżąco decydować o dalszym przebiegu leczenia.

Ciekawostką jest również fakt, że laserowe leczenie żylaków odbywa się tylko jednorazowo, nie są konieczne żadne korekty ani zabiegi realizowane w seriach.

Nowoczesna technologia sprawiła, że wykonywane jeszcze niedawno kilkugodzinne operacje zamieniono na kilkunastominutowe zabiegi. Wszystko za sprawą urządzeń laserowych, które działają idealnie dobierając optymalne parametry dla indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. Dzięki temu minimalizowane są powikłania czy ewentualne ryzyko niskiej skuteczności.

Aby cieszyć się doskonałymi efektami laseroterapii należy wybierać tylko renomowane kliniki, w których pracują najlepiej wykwalifikowani chirurdzy naczyniowi. Jeśli w trakcie zabiegów pojawiają się jakiekolwiek powikłania to jest to tylko skutek błędów lekarza. Warto eliminować takie ryzyko podejmując współpracę z doświadczoną kadrą medyków. Taką właśnie zatrudnia Centrum Zdrowia Lifemedica w Gdańsku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *