Dlaczego warto skorzystać z zabiegu założenia klamry na paznokieć?

Mimo, że zabiegi polegające na założeniu klamry na wrastające paznokcie dotarły do Polski już kilkanaście lat temu, to nadal jeszcze wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że jest to najszybsza, najskuteczniejsza, a przy tym mało inwazyjna oraz praktycznie bezbolesna metoda walki z tą przypadłością.
W tym artykule udzielimy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące zakładania klamry na paznokcie.

Dlaczego warto skorzystać z zabiegu założenia klamry na paznokieć?

Kłopot z wrastającymi paznokciami dotyka obecnie coraz więcej osób w każdym wieku. Bolesne rany powstające w wyniku wrastania paznokci są niezwykle uciążliwe. Niestety bardzo często, zwłaszcza przy zaawansowanym schorzeniu, może okazać się że jedyną metodą leczenia jest usunięcie całego paznokcia.
Dlatego właśnie nie można dopuścić do zaistnienia takiej sytuacji. Aby skutecznie temu przeciwdziałać warto jest skorzystać z mniej inwazyjnych, ale za to bardzo skutecznych metod leczenia.
Kiedy tylko zauważymy u siebie pierwsze oznaki wrastających paznokci, najlepiej od razu wybrać się wtedy do podologa i zdecydować się na założenie przez niego klamry korekcyjnej na paznokieć. Dzięki temu zaoszczędzimy sobie nie tylko wiele bólu, ale również groźnych powikłań, które mogą wystąpić, jeśli zbagatelizujemy ten problem. Założenie klamry na paznokieć jest prostym zabiegiem, który może wyprofilować zmienione paznokcie na długi czas.

Sprawdź także: Laserowe usuwanie żylaków Gdańsk

Jak wygląda zabieg założenia klamry na wrastający paznokieć?

Podczas zabiegu klamra mocowana jest pod brzegami paznokcia, w miejscu, w którym zaczyna on wrastać brzegami w skórę. Klamra mocowana jest na specjalnym drucie, którego końcówki są kształtowane w odpowiedni sposób, a następnie dopasowywane do grubości paznokcia po obu stronach palca. Haczyk mocowany jest pod płytką, natomiast drucik zostaje odpowiednio przycięty i zakończony specjalnym oczkiem.

Najważniejszym momentem w całym zabiegu jest połączenie dwóch haczyków przy użyciu drucianej pętelki. To właśnie wtedy ustala się siłę, z jaką klamra ma unosić paznokieć do góry, kształtując jego nowy tor rośnięcia.

Na ostre końcówki klamry nakładana jest specjalna masa, która w prosty sposób może być ozdobiona i zamaskowana, np. poprzez wtopienie cekinu.

Klamrę należy utrzymywać na paznokciu aż do momentu całkowitego jego odrośnięcia nowym torem. Podczas noszenia klamry na paznokciu należy zakładać specjalne tampony nasączone płynem antybakteryjnym.

Zabieg założenia klamry korygującej na wrastający paznokieć jest niezwykle korzystny, gdyż w nieinwazyjny i nieszkodliwy sposób pozwala on na odpowiednie skorygowanie każdych, nawet najbardziej zdeformowanych paznokci, nawet jeśli w miejscu wrastania występuje stan zapalny.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem zabiegiestetyczne.net.pl

Źródła:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *