Zabieg usuwania tatuaży

 

 

Laseroterapia stała się innowacyjnym sposobem na usuwanie niechcianego tatuażu. Z zabiegu tego rodzaju korzysta już dzisiaj coraz więcej osób, którym nie podoba się wykonany na ich ciele wzór bądź decyzja o jego wykonaniu była zbyt pochopna. Dzięki wiązkom światła, które wnikają w głąb skóry rozjaśniając tym samym pigment, można skutecznie usunąć trwały tatuaż i znów cieszyć się gładką skórą o jednolitym kolorycie.

 

Jak działa laser?

 

W renomowanych gabinetach dermatologicznych i klinikach medycyny estetycznej wykorzystuje się dzisiaj laser Harmony XL High Power Q Switch. Ten może być stosowany niezależnie od rodzaju fototypu skóry jak również bez względu na rodzaj wykonanego tatuażu – skutecznie usuwa zarówno barwnik czarny jak i ten kolorowy.

Działanie lasera jest proste. Urządzenie emituje wiązki światła o odpowiedniej temperaturze. Te docierają do barwnika i rozjaśniają go. Zdaniem ekspertów każdorazowy zabieg pozwala wybawić kolor o 20%. Aby całkowicie usunąć malunek wystarczy więc kilka zabiegów, najczęściej od 3 do 8. Wiele zależy od rodzaju skóry, metody wykonania tatuażu, jego rozmiaru czy głębokości, na jaką został wprowadzony barwnik. Zabiegi przeprowadzane są w równych odstępach czasu a o częstotliwości ich wykonywania może decydować jedynie lekarz. Zazwyczaj odbywają się w odstępach 4-8 tygodniowych. Każdy zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut, w zależności od partii ciała oraz rozmiaru tatuażu.

Chciałbyś pozbyć się niechcianej pamiątki?

Sprawdź: Clinicacosmetologica- usuwanie tatuażu

Laseroterapia jest w pełni komfortowa dla pacjenta. Podczas zabiegu można natomiast odczuwać lekkie szczypanie skóry a kilka godzin po wizycie w gabinecie dermatologicznym czy klinice medycyny estetycznej ta może być delikatnie zaczerwienione. Są to jednak nieszkodliwe skutki uboczne, które szybko znikają.

Laseroterapia jest w pełni bezpiecznym i skutecznym zabiegiem, którego efekty są trwałe. O ile każdy zabieg jest wykonany w pełni profesjonalnie, przy zachowaniu najwyższych standardów jakości to nie ma mowy o pojawieniu się jakichkolwiek powikłań. Te mogą natomiast wystąpić w efekcie złej profilaktyki po zabiegowej, kiedy pacjent nie stosuje się do zaleceń lekarskich. Po zabiegach nie można wystawiać skóry na działanie promieni słonecznych, należy ją także smarować kremami z filtrem UV.

Sprawdź także: Na czym polega laserowe zamykanie naczynek?

Części ciała, z jakiej pozbywa się tatuażu nie wolno drapać ani podrażniać – chociażby używając nieodpowiednich kosmetyków z zawartością alkoholu. Osoba, która zdecydowała się na usunięcie tatuażu przy pomocy lasera nie powinna także korzystać z kąpieli w chlorowanej wodzie, na przykład w basenie. W miejscu działania lasera pojawia się niewielki strupek, którego nie można odrywać. Właśnie takie działanie może być przyczyną pojawienia się przebarwień czy trwałych blizn.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *