Usuwanie zmarszczek

Zmarszczki powstają wskutek naturalnego starzenia się skóry i jeszcze do niedawna były procesem nieuniknionym. Na szczęście, w wyniku licznych badań naukowców powstało dzisiaj multum sposobów, dzięki którym możemy przynajmniej skutecznie opóźnić czas ich pojawienia się na twarzy.

Zmarszczki są efektem niedostatecznej produkcji kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego, czyli substancji, jakie naturalnie występują w każdym ludzkim organizmie. Wraz z upływającym czasem stają się defektem nieuniknionym. Właśnie dlatego wymyślono metody, dzięki którym substancje te mogą być dostarczane do skory właściwej z zewnątrz i utrzymywać ich ilość w odpowiednich proporcjach. Często też pobudza się skórę do naturalnej regeneracji, dzięki czemu produkcja kolagenu i innych składników odżywczych zostaje wzmożona. Zdarza się również, że elementy te zastępowane są innymi, również w pełni naturalnymi.

Z całą pewnością warto opisać najbardziej popularne i najczęściej wykorzystywane sposoby na niwelowanie zmarszczek bądź niedopuszczanie do ich powstania. Prędzej czy później problem z pierwszymi oznakami starzenia się skóry spotka każdego z nas – uznaje się, że pierwsze bruzdy pojawiają się około 20 roku życia.

Sprawdź także: ABC testów alergicznych. Kiedy warto je wykonać?

Ważną informacją jest też fakt, iż jeszcze do niedawna niwelowanie zmarszczek możliwe było jedynie poprzez wykonanie inwazyjnych operacji chirurgicznych. Dzisiaj odbywa się to przy zastosowaniu całkowicie bezpiecznych metod, bez konieczności używania skalpela. Właśnie dlatego niektóre z nich są z całą pewnością warte uwagi.

Usuwanie zmarszczek – Laseroterapia

Wiązki światła, jakie wydzielane są przez laser skutecznie zwalczają zmarszczki. Naukowcy poprzez wieloletnie badanie zdołali stworzyć co najmniej kilka modeli, dzięki którym w sposób bezbolesny, całkowicie komfortowy dla pacjenta można odzyskać młody wygląd skóry. Mowa tutaj na przykład o laserze ablacyjnym frakcyjnym CO2 CEOfrax czy laserze Harmony XL. Koniecznym jest wykonanie całej serii zabiegów natomiast nie zniechęca to przed wykorzystywaniem tejże metody. Laseroterapia trwa od kilku do kilkunastu minut, nie boli a efekty widać niemalże natychmiast. Można ją także powtarzać w zależności od potrzeb, w pełnym bezpieczeństwie.

Mezoterapia igłowa

Zabieg polega na wstrzykiwaniu niewielkich dawek odżywczych preparatów w głąb skóry, dzięki czemu zostaje ona poddawana procesowi naturalnej regeneracji. To obecnie jedna z najczęściej wykorzystywanych metod – nie boli, jest w pełni skuteczna a efekty są widoczne od razu. Podobne efekty uzyskuje się przy wykorzystaniu mezoterapii mikroigłowej czy Dermapenu, przy czym w obu przypadkach koniecznym staje się seria zabiegów.

Peelingi złuszczające

Mechaniczne złuszczanie zrogowaciałego naskórka jest jedną z najbardziej bezpiecznych metod zwalczania zmarszczek. Usuwanie kolejnych warstw skóry niweluje powstałe bruzdy. Zabieg pozwala również pobudzać tkanki skórne do naturalnej odbudowy, dzięki czemu skóra staje się odpowiednio wygładzona. Warto również dodać, że peelingi pozwalają pozbyć się drobnych blizn i przebarwień, działają korzystnie na cellulit i rozstępy na innych partiach skóry. Można je powtarzać wielokrotnie, w równych odstępach czasu aż do uzyskania satysfakcjonujących efektów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *