Na czym polega laserowe zamykanie naczynek?

Laseroterapia to obecnie jedna z najbardziej innowacyjnych a jednocześnie bezpiecznych metod skutecznego leczenie. Mogą korzystać z niej pacjenci, u których niemożliwym było przeprowadzenie zabiegów chirurgicznych bądź Ci, którzy stawiają na nowoczesne techniki terapii, która nie wiąże się z żadnymi powikłaniami.

Dlaczego pacjentki wybierają laserowe zamykanie naczynek?

Przede wszystkim jest to sposób na skuteczne pozbycie się szpecących pajączków. Co więcej, zabiegi są krótkie i bezbolesne. Chociaż należy wykonać ich całą serię to pierwsze rezultaty są widoczne już po pierwszym zabiegu.

Sprawdź także: Dlaczego warto skorzystać z zabiegu założenia klamry na paznokieć?

Ogromną zaletą laseroterapii jest fakt, iż pacjent może niemal natychmiast wrócić do dotychczasowej aktywności fizycznej. Laserowe zamykanie naczynek nie wymaga hospitalizacji ani żadnej rekonwalescencji.

Jak przebiega laseroterapia?

Wiązki laserowego światła wnikają w głąb skóry i wnikają dokładnie w zmienione naczynia krwionośne, doprowadzając do ich natychmiastowego zamknięcia. Co ważne, laser nie uszkadza w żaden sposób zdrowych tkanek i właśnie dlatego jest w pełni bezpieczny i nieinwazyjny.

Laseroterapia nie boli – stosuje się znieczulenie miejscowe specjalnym żelem a pacjent może odczuwać jedynie lekkie pieczenie podczas emisji światła. Jest to jednak dyskomfort krótkotrwały.

Przygotowanie do zabiegu

Do laseroterapii nie trzeba się specjalnie przygotowywać natomiast niezbędna staje się wizyta kwalifikująca do zabiegu. To wtedy dermatolog dokonuje analizy stanu skóry i wyklucza ewentualne przeciwwskazania. Do takich zaliczyć można ciążę, okres karmienia piersią, przyjmowanie leków rozrzedzających krew, zmiany skórne – łuszczyca bądź bielactwo oraz podrażnienia skóry czy rany. Skóra nie może być również opalona bowiem laser może spowodować trwałe przebarwienia.

Po zabiegu

Nie jest wymagana żadna rekonwalescencja natomiast w dzień wykonywania zabiegu pacjent nie powinien być nazbyt aktywny fizycznie, nie powinien również zażywać nazbyt gorącej kąpieli. Przez miesiąc po zabiegu nie wolno się też opalać.

  Źródła:

Pajączki na nogach

http://medicinemag.pl/dlaczego-naczynka-pekaja/

http://poradnikzdrowia.net/jak-radzic-sobie-z-cera-naczynkowa/

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *