Modelowanie sylwetki

Okazuje się, że modelowanie sylwetki nie ma nic wspólnego z odchudzaniem. Z całą pewnością nie wystarczy wybrać się do kliniki medycyny estetycznej czy gabinetu dermatologicznego, by z dnia na dzień stracić nadmiar zbędnych kilogramów i uzyskać idealną, szczupłą sylwetkę. Zabiegi, które oferowane są w najlepszych klinikach mają na celu modelowanie sylwetki, w ramach kształtowania ciała bądź jego poszczególnych partii i uzyskiwanie jego właściwych proporcji. Tym samym, z technik tego rodzaju mogą korzystać zarówno osoby borykające się z nadwagą jak i te szczupłe. Chodzi tutaj przede wszystkim o odkrywanie atutów ludzkiego ciała i maskowanie mankamentów aniżeli samą redukcję tkanki tłuszczowej.

 

Jak modelować sylwetkę?

Eksperci twierdzą, że najlepiej jest stosować terapię łączoną. To taka, która zawiera w sobie zarówno właściwą dietę, wzmożone ćwiczenia fizyczne oraz zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Dieta pozwoli nam wpływać na uzyskanie szybszych efektów odchudzających, ćwiczenia będą zaś wzmacniać nasze mięśnie zaś zabiegi z zakresu medycyny estetycznej pozwolą na ich kształtowanie. Co więcej, sprawią, iż skóra stanie się jędrna, pozbawiona niedoskonałości w postaci rozstępów czy cellulitu.

Pamiętajmy, że proces modelowania sylwetki jest długi a od pacjenta wymaga się pełnej determinacji, cierpliwości i systematyczności. Żaden profesjonalny lekarz nie zagwarantuje nam pełnych efektów już po pierwszej wizycie w gabinecie dermatologicznym czy klinice medycyny estetycznej.

Z jakich zabiegów modelujących ciało warto korzystać?

Medycyna estetyczna dysponuje całym szeregiem skutecznych zabiegów, które pozwolą odpowiednio kształtować ciało. Ich wybór powinien jednak być podyktowany indywidualnymi preferencjami każdego pacjenta. O tym, z jakich metod skorzystać ma decydować doświadczony lekarz, który weźmie pod uwagę ewentualne przeciwwskazania i ogólny stan zdrowia pacjenta. Wpływ na decyzję o technice czy częstotliwości wykonywania poszczególnych zabiegów będzie mieć też zakres danego problemu, jaki ma być niwelowany. Co ciekawe, wiele z zabiegów medycyny estetycznej można wykonywać równolegle, dzięki czemu uzyskuje się jeszcze lepsze efekty i to w krótszym czasie.

Interesują Cię takie zabiegi?: Przejdź na stronę: Modelowanie sylwetki w Gdańsku

Dermatolodzy najczęściej zalecają laseroterapię bowiem jest to w pełni bezpieczna, nie powodująca żadnych powikłań a przy tym skuteczna metoda kształtowania sylwetki. Wydzielane wiązki światła wnikają w głąb skóry i rozbijają komórki tłuszczowe na małe cząsteczki. Dzięki temu prowadzą do ich całkowitego zniszczenia. W renomowanych klinikach stosuje się innowacyjne lasery, takie jak Harmony XL NIR, Cellu M6® Integral Lift (Mobilift® M6), Cellu M6® Integral Ergodrive, Pollogen LEGEND™ VoluDerm™ HE (Surgen), Pollogen LEGEND™ TriLipo® (Maximus) oraz Adivive™ – to właśnie one wykazują pełna skuteczność zabiegów.

Źródła:

http://zabiegiestetyczne.net.pl/zabiegi/modelowanie-sylwetki/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *