Microblading- Makijaż to przecież nie tylko usta czy odcień różu na policzkach

Każda dbająca o swój piękny wygląd kobieta lubi mieć pięknie wyregulowane brwi. Makijaż to przecież nie tylko usta czy odcień różu na policzkach, to także odpowiednia oprawa oczu. A ponieważ spotykane przez nas w ciągu dnia osoby najczęściej patrzą nam w oczy – to właśnie brwi, ich kształt i kolor, przykuwają szczególną uwagę. Co zrobić aby ten istotny element naszej twarzy zawsze wyglądał doskonale?

 

Makijaż permanentny

 

Na szczęście z pomocą przychodzą nam najnowsze zdobycze naukowe i technologiczne, które znajdują rozwiązania dla wielu dziedzin codziennego życia, w tym dla pielęgnacji twarzy.

Jedną z takich nowatorskich metod jest microblading, czyli makijaż permanentny brwi. Makijaż, ponieważ w skrócie rzecz biorąc polega na ręcznym domalowaniu pojedynczych włosków brwi. A permanentny – ponieważ jest to metoda trwała, nie wykonujemy jej codziennie.

 

Jak to się robi?

 

Microblading, nazywany inaczej metodą piórkową, wykonywany jest przy pomocy sterylnych nożyków. Nożyki te są cieńsze niż igła do makijażu permanentnego i ze względu na tę właśnie cechę nazywa się je piórkami, stąd też nazwa samego zabiegu.

Sprawdź także: Pielęgnacja skóry diabetyka

Odpowiednio dobrany kolorystycznie pigment jest wprowadzany ręcznie do mikroskopijnej wielkości nacięcia, wykonanego na skórze. Daje to bardzo naturalnie wyglądający efekt – domalowane włoski wyglądają na prawdziwe, nawet jeśli oglądamy je z bardzo bliska.

 

Czy metoda ta jest bolesna?

 

Ponieważ w skórze wykonywane jest nacięcie, a łuki brwiowe są silnie unerwione i unaczynione, jest to metoda stosunkowo bolesna. Sam zabieg trwa przeważnie kilkanaście minut, a o bólu szybko się zapomina.

Na pocieszenie warto dodać, że efekty microbladingu utrzymują się około półtora roku, czyli naprawdę długo, a efekt przeważnie przerasta nasze oczekiwania.

 

Formalności

 

Zabieg microbladingu wykonuje wyspecjalizowana w tej metodzie kosmetyczka, która przed wykonaniem go, zada nam kilka istotnych pytań. Mają one kluczowe znaczenie dla określenia, czy metoda ta jest dla naszego zdrowia bezpieczna. Są to pytania o:

– przebyte lub obecnie trwające choroby,

– zażywane leki,

– alergie.

Warto odpowiedzieć na nie rzetelnie i zgodnie z prawdą. Natomiast po przeprowadzeniu ankiety pozostaje już tylko wybrać odpowiedni odcień barwnika i przystąpić do zabiegu.

 

Podsumowanie

 

Metoda microbladingu została zainspirowana wschodnimi metodami makijażu brwi, i udoskonalona przez specjalistów. Jeśli codzienny makijaż brwi stanowi dla nas problem, warto zdecydować się na ten zabieg. Należy jednak zawsze skonsultować się z dermatologiem.

 

Źródła:

http://zabiegiestetyczne.net.pl/zabiegi/czym-microblading-moze-sie-niego-zdecydowac/

http://medicinemag.pl/co-to-jest-microblading-jakie-sa-jego-zalety-i-wady/

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *