Mezoterapia a cellulit

Cellulit jest jednym z problemów i kompleksów prawie każdej kobiety. Walka z nim jest ciężka, ale do wygrania. Wymaga jednak systematyczności i konsekwencji w działaniu. W dobie tak dużego rozwoju medycyny estetycznej i kosmetologii istnieje szereg sposobów i zabiegów, dzięki którym redukcja cellulitu jest możliwa. Jednym ze sposobów na jego usunięcie jest połączenie intensywnych zabiegów, jak mezoterapia i ze specjalistycznym masażem, jak endermologia.

Czym jest cellulit?

Cellulit w medycynie funkcjonuje pod nazwą lipodystrofią. Potocznie natomiast nazywany jest skórką pomarańczową. Jest to nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, którego efektem są nierówności i grudki widoczne na powierzchni skóry lub po jej ściśnięciu. Na tej podstawie określa się także stadium callulitu. Najczęściej powstaje on w obrębie pośladków, ud, bioder, łydek czy ramion. Występowanie cellulitu, szczególnie jego zaawansowanego stadium jest przyczyną nieprawidłowego krążenia krwi i problemów w przepływie limfy. W efekcie partie ciała objęte cellulitem są niedotlenione.

Jak walczyć z cellulitem?

Najlepszą i najskuteczniejszą metodą walki z cellulitem są systematyczne i spójne działania obejmujące dbanie o dietę, ruch fizyczny oraz zabiegi w salonach kosmetycznych czy medycyny estetycznej.

Ruch jest ważny dla każdego ludzkiego organizmu, a w przypadku cellulitu, który ściśle związany jest z tkanką tłuszczową odgrywa kluczową rolę. W walce z cellulitem pomoże także wykluczenie używek, takich jak alkohol, papierosy czy kawa. W zamian należy dostarczyć organizmowi dużej ilości płynów i składników bogatych w błonnik.

Redukcja cellulitu w partiach o większej powierzchni wymaga intensywniejszych działań. W salonach kosmetycznych i medycyny estetycznej dostępnych jest wiele, mniej lub bardziej intensywnych zabiegów. Warto pamiętać, że usuwanie cellulitu jest czasochłonne i najlepiej połączyć kilka zabiegów.

W ostatnich latach do walki z cellulitem zaczęto stosować mezoterapię igłową. Polega ona na wstrzykiwaniu w obszary objęte cellulitem substancji mających na celu np. poprawę krążenia. Najczęściej w skład tych zastrzyków wchodzi kofeina poprawiająca mikrokrążenie skóry i pomaga uwalniać tłuszcz z komórek. Do mieszanek dodawane są także substancje pobudzające metabolizm komórek oraz regenerujące włókna kolagenu i tkankę łączną. Aby osiągnąć najlepsze efekty należy wykonać serię co najmniej dziesięciu zabiegów. Mezoterapia najskuteczniejsza jest w obszarach brzucha, ud i pośladków.

W przypadku zaawansowanego stadium cellulitu sama seria zabiegów nie wystarczy. Warto wtedy zastanowić się nad działaniami wspomagającymi, np. masażami. Jednym z bardziej skutecznych jest tzw. endermologia, czyli masaż podciśnieniowy wykonywany specjalną maszyną z głowicą wyposażoną w dwie działające niezależnie rolki. Dodatkowo pod wpływem ciśnienia zasysane są poszczególne partie skóry. Dzięki temu pobudzane są najgłębsze partie skóry, poprawia się krążenie, a tłuszcz usuwany jest z komórek.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem artykulynazdrowie.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *