Metody trwałej depilacji – laser i ultradźwięki

Depilacja to obecnie konieczność. W przypadku takich miejsc jak pachy usunięcie włosów to nie tylko kwestia estetyki, ale również higieny. Obecnie istnieją sposoby, które pozwalają pozbyć się włosów raz na zawsze.

W gabinetach kosmetycznych można znaleźć wiele zabiegów trwałej depilacji. Najbardziej popularna jest usuwanie włosów laserem. Można jej użyć nie tylko w przypadku nóg, ale również pach czy twarzy.

Sprawdź także: Jak wygląda depilacja laserowa?

Współcześnie dostępne są aż cztery typy laserów, którymi przeprowadza się zabieg. Warto wybrać gabinet, który posiada urządzenie z laserem diodowym – według statystyk wykazuje on najwyższą skuteczność. By na stałe pozbyć się włosów należy poddać się całej serii zabiegów. Warto zaplanować je na późną jesień, zimę lub wczesną wiosnę, gdy aktywność promieni słonecznych nie jest jeszcze zbyt duża, ponieważ przy depilacji laserem opalanie się jest niewskazane. Takiemu zabiegowi może poddać się prawie każdy, istnieją jednak istotne przeciwwskazania.

Z zabiegu nie mogą korzystać osoby o bardzo jasnych włosach – promień lasera skupia się na melaninie – ciemnym barwniku występującym zazwyczaj w mieszku włosowym. Osoby o jasnym owłosieniu nie mają tego barwnika (albinosi) lub mają go bardzo niewiele. Depilacja laserowa jest także niewskazana u osób o bardzo ciemnej karnacji lub mocno opalonych. W takim przypadku światło laserowe może skoncentrować się na skórze i powodować podrażnienia. Mimo to metoda ta jest nadal bardzo popularna, ponieważ staje się coraz tańsza. Ponadto istnieją już urządzenia, dzięki którym zabieg można przeprowadzić samodzielnie w domu. Jednak w przypadku mocnego owłosienia lepiej zdecydować się na zabiegi w profesjonalnym gabinecie.

Trwałą depilację można przeprowadzić także przy pomocy ultradźwięków. W przypadku tego sposobu przeciwwskazań jest już dużo mniej – zabiegowi mogą poddać się osoby o każdym typie owłosienia. By uzyskać trwały efekt konieczne jest przeprowadzenie kilku serii. Ultradźwięki mają sprawiać, że cebulki włosowe przestaną być czynne – włosy nie powinny już więcej wyrastać. Podobnie jak w przypadku depilacji laserowej istnieją już urządzenia, które pozwalają na ten typ usuwania owłosienia w domu, jednak lepiej jest skorzystać z oferty gabinetów kosmetycznych.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem: depilacjagdansk.pl

źródła:

Depilacja Vectus

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *