Leczenie żylaków

Leczenie żylaków

 

Niestety, żylaki kończyn dolnych nie są tylko nieestetyczną zmianą na kończynach dolnych, ale mogą prowadzić również do niebezpiecznych powikłań, z których najbardziej groźna jest nawet śmierć. Żylaki mogą doprowadzać do zakrzepicy żylnej a w skrajnych przypadkach nawet do zatoru żylnego.

Ponieważ niebezpieczeństwo ich powikłań jest bardzo wysokie należy je bezwzględnie usuwać już w momencie, kiedy pacjent zauważy pierwsze, niekorzystne zmiany na nogach.

Jeszcze do niedawna jedyną metodą na ich pozbycie była operacja chirurgiczna. Ta jednak była zabiegiem bardzo inwazyjnym i bolesnym. Chory musiał być hospitalizowany a do aktywności fizycznej wracał po wielu tygodniach od wykonania operacji.

Co więcej, w wyniku operacji chirurgicznej bardzo często dochodziło do groźnych powikłań, na przykład stanów zapalnych. Pacjenci uskarżali się również na fakt, iż po operacji zawsze pozostawały szpecące nogi blizny. Ci, którzy wzbraniali się przed tego rodzaju ingerencją stosowali wszelakie maści do domowego użytku czy opaski uciskowe. Te jednak nigdy skutecznie nie wyleczą żylaków, pomagają jedynie zatrzymać ich rozwój.

Pocieszające jest to, iż dzisiaj leczenie żylaków coraz rzadziej przebiega poprzez zastosowanie operacji chirurgicznej a coraz częściej stosuje się laserowe leczenie żylaków. To innowacyjna metoda, dzięki której żylaki zostają całkowicie usunięte a pacjent nie musi przebywać w szpitalu.

Co więcej, już następnego dnia może wrócić do fizycznej formy i cieszyć się pięknymi nogami bez żadnych blizn. Usuwanie żylaków laserem to również zabieg nieinwazyjny, w 100% skuteczny i bezpieczny, nie powodujący żadnych powikłań a ból z nim związany jest dużo mniejszy aniżeli biorąc pod uwagę usuwanie żylaków przy pomocy skalpela.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *