Dermapen

Dermapen to innowacyjne urządzenie, dzięki któremu zabiegi z zakresu medycyny estetycznej przestały być jedynie pielęgnacyjnymi. Od teraz są w pełni skutecznymi metodami walki z niedoskonałościami skóry. Dermapen staje się również alternatywą dla mezoterapii igłowej czy derma rollerów bowiem jest urządzeniem w pełni bezpiecznym i odpowiednio skutecznym.

Kto powinien korzystać z zabiegów dermapenem?

Do gabinetów dermatologicznych i klinik medycyny estetycznej powinny zgłaszać się w celu realizacji zabiegów Dermapenem osoby, które zauważyły u siebie pierwsze zmarszczki oraz te, które chcą poprawić kondycje swojej skóry. Warto zaznaczyć, że urządzenie tego rodzaju można skutecznie wykorzystywać w celu walki z pierwszymi oznakami starzenia, ale też rozstępami, przebarwieniami skóry, utratą jędrności, utratą jednolitego kolorytu czy bliznami potrądzikowymi.
Dermapen stosuje się na wszelkich partiach ciała. Najczęściej wykonuje się zabiegi na twarzy, ale też pośladkach, udach, szyi, dekolcie, plecach czy ramionach. Ponieważ urządzenie jest niewielkich rozmiarów, dociera w miejsca trudno dostępne dla innych sprzętów tego rodzaju – idealnie nadaje się do zabiegów w okolicach oczu czy kącikach ust. Co ciekawe, coraz częściej dermatolodzy stosują go w celu niwelowania łysienia na skórze głowy.

Sprawdź także: Laserowe zamykanie naczynek Gdańsk.

Jak przebiega zabieg?

Sam Dermapen to niewielkie urządzenie, którego sercem są jednorazowe, wymienne kartridże z 1 igiełkami. Igiełki te nie są pokryte niklem ani chromem, dzięki czemu z zabiegów mogą korzystać osoby uczulone na tego rodzaju metale.
Każdorazowy zabieg trwa do kilkunastu minut i polega na mikro nakłuciach skóry. Istotą jest tutaj system AOVN, to silnik, który pozwala wprawić igiełki w ruch – to nawet 1300 nakłuć w ciągu jednej sekundy. Dotąd żaden sprzęt tego typu nie osiągnął takich wyników.
Ważny jest przy tym fakt, iż możliwa jest regulacja wgłębień igieł w głąb skóry, od 0,5 mm do 2,5 mm. Dzięki temu dermatolog ma pełna kontrolę nad wykonywanym zabiegiem, przez co nie ma tu mowy o jakichkolwiek powikłaniach w postaci uszkodzeń skóry czy niskiej skuteczności zabiegów, jakie mogłyby być spowodowane zbyt płytką iniekcją.
Same mikro nakłucia pobudzają naskórek oraz skórę właściwą do naturalnej regeneracji. Pobudzona zostaje produkcja kolagenu i kwasu hialuronowego, dzięki czemu następuje proces naturalnej odbudowy. Co więcej, iniekcje pozwalają na lepsze wchłanianie się preparatów pielęgnacyjnych – po zabiegu na skórę zawsze nakłada się odpowiedni koktajl odżywczy.

Warto zaznaczyć, że efekty zabiegów są widoczne niemalże natychmiast jednak w celu uzyskania tych najlepszych należałoby wykonać ich całą serię – o ich ilości może decydować jedynie lekarz dermatolog, który został odpowiednio przeszkolony do przeprowadzania zabiegów.

Na szczęście zabiegi Dermapenem są z pełni bezpieczne, nie prowadzą do żadnych powikłań, są krótkie i całkowicie bezbolesne dla pacjenta.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem zabiegiestetyczne.net.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *