Depilacja laserem Vectus

Laser diodowy Vectus to istna rewolucja w zakresie medycyny medycyny estetycznej. Zabiegi przy wykorzystaniu tego rodzaju urządzenia wykonywane są przede wszystkim w pełni skutecznie, ale również szybko i całkowicie bezboleśnie. Warto przy tym dodać, że depilacja laserowa jest całkowicie bezpieczna.

Laser Vectus jest obecnie najbardziej popularnym urządzeniem, dzięki któremu kobiety i coraz częściej mężczyźni na całym świecie mogą cieszyć się gładką skórą, bez zbędnego owłosienia już zawsze.

Aby na rynku pojawił się jednak tak innowacyjny produkt potrzebne były lata badań laboratoryjnych i doświadczeń. Nad laserem pracowali ponad 10 lat naukowcy z Harvard University.

Z całą pewnością warto było jednak czekać na efekty, zyskaliśmy bowiem nowoczesne urządzenie, które usuwa niechciane włoski trwale a wystarczy jedynie kilka minut.

depilacja Gdańsk

 

Jak działa laser Vectus

 

To, co wyróżnia laser diodowy Vectus to system, który pozwala na badanie poziomu aktywnej melaniny przed każdym zabiegiem. To właśnie dzięki temu z łatwością można dopasować parametry zabiegu do indywidualnych predyspozycji pacjenta. W efekcie, laser z łatwością przenika wprost do komórek barwnikowych włosa, który jest niszczony dzięki wysokiej temperaturze. Włos jest eliminowany na zawsze. Temperatura generowanych wiązek światła nie jest jednak zbyt wysoka, dzięki czemu nie dochodzi do poparzeń skóry. Z drugiej strony jest na tyle optymalna, by skutecznie niwelować zbędne włoski.

Sam zabieg trwa kilka minut i przebiega poprzez przyłożenie do skóry odpowiedniej głowicy, która emituje światło lasera. Duża głowica jest idealna do depilacji większych powierzchni owłosionej skóry. Ta mniejsza natomiast nadaje się świetnie do precyzyjnego usuwania włosków z małych partii ciała.

Sprawdź także: Z cerą wrażliwą za pan brat

Warto też wspomnieć o systemie Advanced Contact Cooling. To naturalne znieczulenie, które działa w trakcie całego zabiegu na zasadzie chłodzenia skóry.

 

Kto może korzystać z zabiegów?

 

Laser Vectus jest nieinwazyjny i w pełni bezpieczny jednak zawsze przed zabiegiem konieczna staje się wizyta kwalifikacyjna pacjenta. To podczas niej lekarz analizuje skórę, która ma być poddana depilacji i przeprowadza wnikliwy wywiad. Dzięki temu możliwe jest wykluczenie chorób, które są przeciwwskazaniem – to nowotwory, cukrzyca czy schorzenia żył.

Pamiętajmy, że z depilacji laserem nie może też korzystać kobieta ciężarna ani karmiąca piersią oraz osoby o skórze opalonej, podrażnionej czy objętej stanem zapalnym. Jak potwierdzają specjaliści:

 

– „Każda kobieta chce być piękna, ale zależy nam przede wszystkim na zdrowiu pacjenta. Dlatego jeśli podczas kwalifikacji czy kontroli okaże się, że mogą występować jakiekolwiek przeciwwskazania, zawsze kierujemy na bezpłatne konsultacje ze specjalistą dermatologiem. Dopiero po wydaniu przez niego pozytywnej opinii możemy wrócić do rozmowy o laserowej depilacji Vectus. Zdrowie pacjenta jest dla nas bowiem najważniejsze” – mówi dr n. med. Igor Michajłowski, właściciel Clinica Cosmetologica LASER VECTUS w Gdańsku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *