Botoks

Botoks

 

Botoks to obecnie najlepszy eliksir młodości, dużo lepszy aniżeli chirurgiczne operacje plastyczne. Toksyna botulinowa, czyli jad kiełbasiany, jeśli tylko wstrzykiwana jest w mięśnie to jest całkowicie bezpieczna dla ludzkiego organizmu. Sam jad kiełbasiany jest trucizną, ale tylko wtedy gdy zostanie przez człowieka spożyty.

Tym samym, botoks stał się hitem ostatnich czasów. To dzięki niemu w kilka minut można odmłodzić swój wygląd, wygładzić zmarszczki mimiczne bez użycia skalpela. Co więcej, twarz nadal wygląda naturalnie a zabiegi ostrzykiwania botoksem można powtarzać wielokrotnie bez żadnych powikłań.

 

Jakie zmarszczki likwiduje botoks?

 

Trzeba jasno zaznaczyć, że botoks nie nadaje się do niwelowania zmarszczek powstałych w wyniku wiotczenia skóry. Jest natomiast idealny do wygładzania zmarszczek mimicznych – nie usuwa je tylko napina i nie pozwala na powstawanie kolejnych. Najczęściej zabiegi ostrzykiwania botoksem wykorzystywane są w obrębie kurzych łapek, zmarszczek na czole (lwie zmarszczki), zmarszczek palacza czy zmarszczek na brodzie i szyi.

 

Jak działa botoks?

 

Botoks jest wstrzykiwany w mięśnie, co powoduje ich unieruchomienie. Brak przewodzenia impulsów nerwowych sprawia, że w rezultacie mięśnie się nie marszczą ani nie kurczą. Wynikiem takiego stanu rzeczy jest idealnie gładka skóra, bez żadnych bruzd.

Zainteresowany podobnym zabiegiem? Sprawdź : Botoks Gdańsk

Co ciekawe, skóra zostaje idealnie napięta tylko w poszczególnych częściach twarzy, dzięki czemu, dobrze przeprowadzony zabieg pozostawia mimikę całkowicie naturalną.

Zabieg ostrzykiwania nie jest bolesny a efekty widać niemal natychmiast – te całkowite pojawią się maksymalnie po czterech dniach od zabiegu. U niektórych pacjentów pojawiają się niewielkie siniaki bądź obrzęki w miejscu wstrzyknięcia toksyny botulinowej, ale zawsze jest to powikłanie krótkotrwałe.

Efekty zabiegu utrzymują się średnio 3 miesiące, u niektórych osób nawet 9 miesięcy. Po tym czasie można po raz kolejny odwiedzić klinikę medycyny estetycznej bądź gabinet dermatologiczny, w którym wykonywane są w sposób w pełni profesjonalny zabiegi tego rodzaju.

 

Czy botoks jest bezpieczny?

 

Botoks może być w pełni bezpiecznie wykorzystywany nie tylko w medycynie, ale również w medycynie estetycznej. Okazuje się, że chociaż botoks to nic innego jak jad kiełbasiany to zabiegi nie są szkodliwe dla organizmu człowieka. Trzeba je wykonywać w profesjonalnych gabinetach dermatologicznych lub klinikach medycyny estetycznej, zgodnie z ustalonymi standardami.

Warto też podkreślić, że powikłania po zabiegu występują niezwykle rzadko. Najgorszym jest porażenie mięśni twarzy jednak i tak niedyspozycja jest czasowa i mija po kilku miesiącach. Jakiekolwiek powikłania po ostrzykiwaniu mięśni botoksem zdarzają się u tylko 2% pacjentów.

Najczęściej są to siniaki w miejscu wstrzyknięcia toksyny botulinowej, bóle i zawroty głowy, nudności bądź objawy podobne do przeziębienia.

Każdy zabieg musi być poprzedzony wizytą konsultacyjną, na której doświadczony lekarz przeprowadza wnikliwy wywiad z pacjentem. To właśnie wtedy eliminowane są ewentualne przeciwwskazania do jego wykonania.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *