Skuteczne zioła na hemoroidy

 

Niewłaściwa dieta, siedzący tryb życia to przyczyna wielu chorób, zwłaszcza układu pokarmowego i wydalniczego. Jedną z nich są żylaki odbytu.

 

Hemoroidy – przyczyny, objawy

 

Żylaki odbytu popularnie nazywane są hemoroidami. Powstają w wyniku zastoju krwi w guzkach krwawniczych odpowiedzialnych za domykanie odbytu i kontrolę wypróżniania. W wyniku stanu zapalnego krew z guzków nie jest odprowadzana i ulegają one trwałemu powiększeniu. Mogą mieć postać wewnętrzną lub zewnętrzną. Wyraźne dolegliwości powodują hemoroidy zewnętrzne. Towarzyszą im swędzenie, ból, zaparcia i lekkie krwawienie.

 

Na hemoroidy najczęściej narażone są osoby prowadzące siedzący tryb życia, zwłaszcza kierowcy lub informatycy spędzający wiele godzin przed komputerem. Bardzo często występują u osób ze skłonnościami do zaparć. Narażone na ich pojawienie są także kobiety pod koniec ciąży, gdy płod uciska naczynia żylne.

 

Domowe sposoby na hemoroidy

 

Leczenie hemoroidów powinno zacząć się zaraz po wystąpieniu pierwszych objawów. Zacząć należy od zmiany diety i wzbogacić ją o produkty bogate w błonnik, co zapobiegnie występowaniu zaparć. Dolegliwości łagodzą także:

 • nasiadówki z kory dębu, szałwii lub rumianku,
 • okłady z lodu,
 • przemywanie aloesem, rumiankiem.

 

Naturalne metody leczenia hemoroidów

Sprawdź także: Testy alergiczne

Nieskuteczność wielu leków spowodowała, że coraz chętniej zwracamy się do sposobów naturalnych. Właściwości lecznicze roślin znane i stosowane były od wieków. Sporządzano z nich wyciągi, napary nalewki i maści. Wykorzystywano także do okładów. Dzisiaj środki ziołowe wracają do łask i doceniane są przez coraz większą liczbę osób. Produkty naturalne nie tylko leczą, ale także podnoszą odporność organizmu, a co najważniejsze, odpowiednio stosowane nie wywołują skutków ubocznych.

 

Procto Vitale na hemoroidy

 

To całkowicie naturalna mieszanka ziołowa, która dzięki autorskiemu składowi może wyleczyć hemoroidy w ciągu 14 dni. Pozytywne rezultaty i ulgę w dolegliwościach chorzy odczuwają już po paru dniach stosowania. Skuteczne działanie Procto Vitale jest efektem wykorzystania właściwości:

 

 • liści szałwii – działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo,
 • rdestu ptasiego – ma działanie rozkurczowe, zapobiega zaparciom,
 • ziela skrzypu – działa przeciwzapalnie i antybakteryjnie,
 • korzenia prawoślazu – działa znieczulająco i przeciwzapalnie.

 

Stosowane zioła na hemoroidy pozwalają (podobnie jak w przypadku także innych chorób) uniknąć interwencji chirurgicznej.

 

Środki farmakologiczne na hemoroidy

 

Konwencjonalne leczenie hemoroidów polega na stosowaniu tabletek, czopków lub maści, które można dostać bez recepty. Działają skutecznie tylko w początkowym stadium choroby hemoroidalnej. Niewyleczone mają tendencję nawracającą. W stadiach zaawansowanych (II i III stopień konieczna jest wizyta u proktologa. Niestety wiele osób odwleka ją uważając hemoroidy za problem wstydliwy.

 

Pozostałe metody na hemoroidy

 

Początkowe lekceważenie hemoroidów i nie podjęcie działania powoduje ich rozrastanie i konieczność zastosowania metod bardzie lub mniej inwazyjnych. Najbardziej rozpowszechnioną metodą jest podwiązywanie guzków, które w wyniku braku dopływu krwi po kilku dniach obumierają i odpadają. Pozytywne rezultaty przynosi także niszczenie guzków Promieniami lasera, zamykanie naczyń hemoroidalnych specjalnymi szwami. Ostatecznym rozwiązaniem jest chirurgiczne usuwanie guzków.

Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę: http://ziolanahemoroidy.pl

2 thoughts on “Skuteczne zioła na hemoroidy

 1. Generał Franco on

  Najlepsze zioła na hemoroidy to de facto mieszanki ziół. Bo nie ma jednego skutecznego zioła, które będzie działać najlepiej. Musi to być mieszanka, która będzie się uzupełniać. Bez niej nie da się wyleczyć hemoroidów raz i dobrze.

  • Szakal on

   No to właśnie takie można kupić w Polsce całkowicie legalnie i bez recepty. Ale nie zobaczysz ich w reklamach w telewizji, bo leczenie hemoroidów można stosować za pomocą farmaceutyków, które można kupić dając zysk koncernom farmaceutycznym. I wszystko jasne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *