Naturalne środki na biegunkę

Gdy nas dopada, bardzo często zadajemy sobie pytanie, jak leczyć biegunkę. Biegunka uniemożliwia nam normalne funkcjonowanie, dlatego nic dziwnego, że chcemy się jak najszybciej jej pozbyć. Gdy zadamy sobie pytanie: jak leczyć biegunkę? Okaże się, że nie ma konkretnej odpowiedzi. Przy biegunce można sobie pomóc ziołami, elektrolitami, czy określonym rodzajem jedzenia. Jeśli występują u nas bardzo często biegunki, powinniśmy zastanowić się nad wizytą u lekarza, ponieważ chroniczne biegunki mogą być wywoływane przez liczne choroby.

Zioła na biegunkę

Naturalne napary to domowe sposoby na biegunkę i nudności. Polecane jest picie naparów: liść babki lancetowatej, mięty pieprzowej, kłącze pięciornika, borówka czernica, ziele rdestu ptasiego, kora dębu, kasztanowiec, liść orzecha włoskiego, ziele cząbru, pierwiosnek lekarski, kolendra, piołun, ziele pięciornika gęsiego, liście poziomki. Dzięki piciom tym naturalnych naparów możemy zatrzymać biegunkę i normalnie funkcjonować.

Kakao na biegunkę

Kakao zawiera flawonoidy, które hamują wydzielanie się płynów w jelicie cienkim. Dzięki temu skutecznie hamują delikatną biegunkę. Warto mieć w domu gorzką czekoladę i w razie problemów z biegunką spróbować zjeść jej listek. Na delikatniejsze problemy powinno pomóc.

Napoje na biegunkę

Gdy już dopadnie nas biegunka, najważniejsze, o czym musimy pamiętać, to uzupełnianie płynów! Podczas biegunki tracimy ich bardzo dużo. Pomocne okaże się picie wody z sokiem z jagody czy borówki, który hamuje biegunkę. Do tego polecane są herbaty owocowe, bądź słaba herbata czarna. Jeśli nasza biegunka jest naprawdę intensywna, a my nie mamy siły, ani chęci, by wypić dwa litry płynów w tak krótkim czasie, możemy wspomóc się elektrolitami. Leczenie biegunki polega na wypijaniu szklanki elektrolitów po każdym pobycie w toalecie.

Dieta lekkostrawna na biegunkę

Dieta lekkostrawna w czasie biegunki i po niej to kluczowa kwestia. Szczególnie polecane jest jedzenie rzeczy lekko rozgotowanych w formie kleiku, który pełniłby funkcję osłaniającą dla naszych jelit. Bezpiecznym pożywieniem w czasie biegunki są sucharki, banany, rozgotowane warzywa, kleik ryżowy, a także owoce jagodowe, które wpływają pozytywnie na zakończenie biegunki.

Imbir na biegunkę

Jak wykazały badania, imbir należy do najskuteczniejszych środków na rozstroje żołądka, chorobę lokomocyjną i nudności. Do tego imbir jest niezwykle zdrowy – ma działanie rozgrzewające oraz dba o naszą odporność. Wystarczy codziennie szklanka wody z cytryną, miodem i startym imbirem, by zadbać o siebie kompleksowo. Imbir jest zupełnie bezpieczny, mogą go także stosować kobiety w ciąży.

Melisa na biegunkę

Bardzo często biegunka związana jest ze stresem. Dobrym pomysłem byłoby wprowadzenie do swojej diety naparu z melisy, która w naturalny sposób nas uspokaja. Przydatne są także wszelkie techniki oddychania, aktywność fizyczna i zajęcia redukujące stres. Prócz melisy, możemy wspomóc się także ziołowymi tabletkami uspokajającymi.

Naturalne sposoby są bardzo dobrym rozwiązaniem na delikatną biegunkę, jak i tą przy grypie jelitowej. Należy pamiętać, ze w tym czasie możemy być bardzo osłabieni – dlatego kluczowe jest odpoczywanie

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *