Depilacja laserowa – nowoczesna technologia dla każdego

Nowoczesna technologia dostępna przy redukcji zbędnego owłosienia. Depilacja laserowa jest rewolucyjnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy podejmują się żmudnych trudnych w jakiejkolwiek znanej formie pozbycia się niechcianego owłosienia z ciała. Znana oczywiście jest już nie od dziś. Jednak błędnie uznawana za zbyt kosztowną formę depilacji. Może właśnie wydawałoby się, że wygórowana cena, stanowi główną przeszkodę do skorzystania z tej metody.

Podejmując krótkie kalkulacje, możemy się jednak przekonać, że permanentna depilacja laserem jest zabiegiem, który pozwoli nam oszczędzić pieniądze! Warto zatem, jeśli nie posiadamy tak dużej sumy, po prostu na niego zaoszczędzić, gdyż łatwo jest policzyć, że koszt całej kuracji zwróci nam się w przeciągu maksymalnie od 1 do 4 lat.

Wszyscy, którzy znają tę codzienną troskę o gładkie ciało doskonale wiedzą, jak wiele pochłania ona czasu, pieniędzy oraz uwagi. Testując nowe metody depilacji, czy to ostatnio popularne nitkowanie, czy znane już od kilku sezonów cukrowanie, mamy nadzieję, że „to ta” metoda okaże się naszym strzałem w dziesiątkę. Zarówno ekonomicznym, jak i pod względem skuteczności. Niestety bardzo szybko okazuje się, jak bardzo złudne były nasze nadzieje, i jak puste były obietnice dotyczące łatwości w egzekucji metod i skuteczności ich zastosowania.

W przypadku depilacji laserowej możemy spodziewać się nie tylko wysokiej skuteczności zabiegów, ale również krótkich sesji poświęconych na pojedynczy zabieg i oczywiście gładkość skóry, którą możemy mierzyć w latach, a nie dniach czy tygodniach. W porównaniu do depilacji woskiem, czy cukrem również bolesność zabiegów jest zdecydowanie niższa. Każdy posiada indywidualny próg bólu, jednak nowoczesne głowice laserowe, ucząc się na błędach poprzedników, wyposażone są w kompleksową aparaturę gwarantującą wysokie poczucie komfortu i bezpieczeństwa podczas zabiegu.

Na przykład, opracowany przez harvardzkich naukowców laser Vectus, posiada kilka systemów, które gwarantują konkurencyjną, względem nie tylko innych metod depilacji, ale również innych laserów, skuteczność, trwałość i bezpieczeństwo wykonanych zabiegów.

Lasery diodowe Vectus to urządzenia naszpikowane całą masą czujników, o różnej funkcji. Dzięki nim całość procedury przebiega niezwykle szybko, gdyż redukuje czas związany z dobieraniem odpowiednich parametrów mocy lasera. Urządzenie wyposażone jest w system Skintel, który w momencie kontaktu ze skórą zbiera informacje na temat zawartości melaniny zarówno w skórze, jak i włosie pacjenta. Na podstawie przeprowadzanej analizy system, bez udziału kosmetologa, dobiera odpowiednią moc urządzenia. Na podstawie przeprowadzonych niezależnych badań klinicznych możemy mieć pewność, że takie rozwiązanie w znacznym stopniu poprawia skuteczność przeprowadzanych zabiegów depilacji. Mówią o tym liczby. W przypadku lasera Light Sheer, w zależności od partii ciała, potrzeba od 5 do 10 zabiegów, w celu całkowitego usunięcia owłosienia. Natomiast w przypadku Vectusa jedynie 4.

Zobacz też: Zapalenie mieszków włosowych – powikłanie tradycyjnej depilacji

One thought on “Depilacja laserowa – nowoczesna technologia dla każdego

  1. Natalia on

    Bez wątpienia nie ma się czego obawiać. Depilacja laserowa to pierwszy raz jest zabieg o którym mogę powiedzieć, że nie bolał. Wcześniej niby też były systemy chłodzące, maści i tak dalej, ale jednak zawsze był dyskomfort. Teraz usuwanie włosów nie podrażnia skóry, nie powoduje zapalenia mieszków włosowych, więc człowiek czuje się naprawdę jak po spa, a nie po zabiegu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *