Pokrzywka czym jest i jakie są jej przyczyny?

Pokrzywka to dość powszechna dolegliwość, która, według szacunków lekarzy dopada około 25 % z nas. Warto więc poznać tę chorobę, jej przyczyny oraz dowiedzieć się w jaki sposób możemy się jej pozbyć. Bogatsi o wiedzę szybciej nauczymy się rozpoznawać dolegliwości i szukać pomocy.

 

Czym jest pokrzywka?

 

Choroba ta objawia się przede wszystkim pojawianiem się zmian skórnych. Skóra jest czerwona i podrażniona, powstaje na niej wysypka przypominająca wyglądem skórę oparzoną przez pokrzywę, co też tłumaczy nazwę tej choroby. Warto dodać, że pojawieniu się wykwitów na skórze towarzyszy silny i uciążliwy świąd. W zależności od swojego rodzaju pokrzywka może mieć postać pojedynczych zmian lub objąć dużą powierzchnię naszego ciała. Odpowiednio leczona powinna zniknąć po kliku dniach, choć niestety, zdarzają się również przewlekłe zachorowania.

Sprawdź także: Jak poradzić sobie ze zmarszczkami?

 

Przyczyny choroby

 

Wysypka powstaje najczęściej w wyniku alergicznej reakcji naszego organizmu. Może być to efekt zjedzenia uczulających produktów, dodatków do żywności lub leków. Może być to również pokrzywka powstająca w wyniku kontaktu skóry ze słońcem lub uczulającym materiałem. Dlatego też, jeśli chcemy mieć pewność co wywołało zmiany w naszym organizmie powinniśmy skontaktować się z lekarzem, który zdiagnozuje przyczyny powstawania zmian i dobierze odpowiednie, skuteczne leczenie.

 

Leczenie pokrzywki.

 

Aby pozbyć się wysypki oraz uciążliwego świądu musimy przede wszystkim zadbać o odpowiednie leczenie pod okiem lekarza. W przeciwnym razie może być ono nie tylko nieskuteczne, ale również niebezpieczne dla naszego zdrowia. Lekarz dobiera właściwe środki, najczęściej są to preparaty antyhistaminowe, które przyjmuje się w dużych dawkach. Ich określenie koniecznie powinno być przeprowadzone przez lekarza. Gdy leki antyhistaminowe nie działają często wspomaga się leczenie środkami sterydowymi, które również przynoszą dobre efekty.

 

Wszelkie decyzje dotyczące wyboru leków oraz ich zmiany koniecznie powinny być podejmowane przez specjalistę. Tylko wtedy uda nam się szybko zaleczyć pokrzywkę.

Artykuł powstał przy współpracy z blogiem http://sposobynazdrowie.info.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *